Vishay BZT52C10-E3-08
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ3年前
HQonline
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.63%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
500 mW
500 mW
Impedance
15 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
200 nA
200 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Zener Diode, 11V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 9.1V 6% 10Ohm 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Diode Zener Single 7.5V 6% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Diodes Inc.DDZ9697-7
DDZ9697-7 Series 500 mW 10 V 10 mA Surface Mount Precision Zener Diode - SOD-123
Diodes Inc.BZT52C12-13-F
BZT52C12 Series 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Diodes Inc.DDZ9693-7
Diode Zener Single 7.5V 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
説明
Zener Diode Single 10V 6% 15Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Zener Diode Sod123 |Vishay BZT52C10-E3-08
BZT52 Series 500 mW 10 V 2 Terminal SMT Voltage Regulator Diode - SOD-123
410mW 10V SOD-123 Zener Diodes ROHS
5% 100nA 10V 15¦¸ 500mW SOD-123