Vishay BZT52C43-E3-08
Diode Zener Single 43V 7% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ3年前
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.06%
Case/Package
SOD-123-2
SOD-123-2
Zener Voltage
43 V
43 V
43 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
410 mW
410 mW
410 mW
Impedance
97 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Zener Diode, 47V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 47V 500mW 2-Pin SOD-123 T/R