Vishay AZ23C3V6-G3-08
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode Array 5mA 300mW 3.6V 95Ohm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ2年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.00%
Authorized Distributors
4
TO-236-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Zener Diode Single 3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Dual Common Cathode 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 3.3V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 4.3V
説明
Zener Diode, 3.6V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional