Vishay 152D107X9020R2B
152D Series 100uF 20V ±10% Axial Hermetically-Sealed Solid-Electrolyte Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ3年前
Future Electronics
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,745
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
12 µA
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Yageo GroupT110D107K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 100uF 20volts 10% S case Axial
173D Series 100 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (7.11 X 13.97mm) Axial 125C Automotive Ammo
Yageo GroupT110D107K020AT
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110D107M020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
説明
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
152D 100 F 10% D2V |Vishay 152D107X9020R2B