Yageo Group T110D107K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet26ページ2年前
_legacy Avnet
Farnell
Arrow Electronics
Sierra IC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+10.03%
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,922
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
Leakage Current
10 µA
10 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupT110D107M020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 VDC +/-10%, 150D SERIES
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 100uF 20volts 10% S case Axial
Yageo GroupT356M107K020AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, T356 SERIES
Yageo GroupT350M107K020AT
173D Series 100 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
説明
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20volts 100uF 10%
Capacitor, TANTALUM, 100UF, 20V, AXIAL;
Axial T110 20V 100muF ±10% 0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
100¦ÌF ¡À10% 20V 600m¦¸ 19.96mm*19.96mm
T110D107K020AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, TANTALUM, 100UF, 20V, AXIAL; Capacitance:100µF; Voltage(DC):20V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; ESR:-; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Capacitor Case / Package:- RoHS Compliant: No