Vishay WSL2010R0270FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.027ohm, 0.1162V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
RS (Formerly Allied Electronics)
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
27 mΩ
27 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityTLM2HDR027FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.027 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
750mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 27mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJC1CFR027U
Res Thick Film 1020 0.027 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2010 0.025 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1CFR025U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.00025ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1020
説明
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.027 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
RES 0.027 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .027 1% B43