TE Connectivity TLM2HDR027FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.027 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TE Connectivity
Technical Drawing2ページ1年前
element14 APAC
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
750mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 27mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 25mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, 0.5W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.025ohm, 0.1369V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Metal Strip 2010 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJC1CFR027U
Res Thick Film 1020 0.027 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
説明
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.027 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.75W, 0.027ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TLM 2010 0.75W R027 1% 50PPM 4K RL
27m¦¸ ¡À1% 750mW ¡À50ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*730¦Ìm