TDK FG28C0G1H220JNT06
卤5% 50V 22pF C0G Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-57.91%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Stock
37,739
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 pF
22 pF
22 pF
Dielectric
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
卤5% 50V 22pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 22pF 1000V SL 5% (4.5 X 4mm) Radial 5mm 125°C Bulk
Yageo GroupC317C220J2G5TA
Capacitor, Ceramic, Multilayer, 200 V, C0G, 0.000022 Uf, Through Hole Mount, Lead Free
Yageo GroupC322C220J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 22Pf C0G 5% Ls=5.08Mm
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 22pF
説明
CAP CER 22PF 50V C0G RADIAL / 22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
CAP, 22PF, 50V, MLCC, RADIAL; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.2e-05uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=22pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Cap, 22Pf, 50V, Mlcc, Radial Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28C0G1H220JNT06
Capacitor Ceramic 22pF 50V C0G 5% 5mm T/R