Rubycon 2.5SWZ270MR06
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Surface Mount,...
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ10年前
element14 APAC
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.5 A
1.75 A
Height - Seated (Max)
1.905 mm
1.905 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-10-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Surface Mount, 2917
PanasonicEEFSX0D271XE
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 270 µF, -55 to 105 ¡C
PanasonicEEF-SX0D271E4
Cap Aluminum 270uF 2V 20% 2917 J-Lead Flat 0.0045 Ohm 8500mA 2000 hr 105°C Embossed Carrier T/R
Rubycon2.5SW270M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Surface Mount, 2917
PanasonicEEF-CX0D271XR
Cap Aluminum Polymer 270uF 2VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.012 Ohm 5600mA 2000h 105C T/R
説明
2.5V 270uF Polymer ±20% 6mΩ 3.5A@100kHz Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAP ALUM POLY 270UF 20% 2.5V SMD
CAP, 270µF, 2.5V, 20%, 2917; Capacitance: 270µF; Voltage Rating: 2.5V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: SWZ Series; ESR: 0.006ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -55°