Panduit PN10-14R-2K
Ring Terminal, Nylon Insulated, Metal Sleeve, 12 - 10 AWG, 1/4" Stud Size.
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ14年前
Master Electronics
3か月間の傾向:
+6.42%
代替部品
Price @ 1000
Stock
69,748
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Housing Material
サプライチェーン
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity2-320568-1
CONN RING CIRC 10-12AWG #8 CRIMP / Ring Terminal Connector 8 Stud Circular 10-12 AWG Crimp
TE Connectivity2-35109-1
Ring Terminal, #10 Stud Size, 10 AWG, 300 V, Nylon Insulated, Yellow
PanduitPV10-56R-D
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #12 - 10; 5/16" Stud; Yellow; Vinyl - Funnel Entry; 500 ct.
Ring Tongue Terminal 10-12AWG 33.71mm 13.49mm Tin Automotive T/R
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 10 to 12 AWG Wire, Stud Size 8 (M4), Length 27.71mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 10 to 12 AWG Wire, Stud Size 6 (M3.5), Length 27.71mm
説明