onsemi MM5Z6V2ST1G
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 6.2 V
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
Upverter
HQonline
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+683%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Zener Voltage
6.195 V
6.195 V
Tolerance
6 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
100 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V