onsemi MM5Z6V2T1G
Zener Diode, single, Two Terminal, 6.2V V(Z), 6.4%, sod523 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MM5Z6V2T1G
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
Master Electronics
Upverter
onsemi
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-99.94%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
200 mW
200 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V
ZENER VOLTAGE REGULATOR Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.88%, 0.5W, Silicon, Unidirectional