Nichicon UPW1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ3年前
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.66%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
15,490
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
54 mA
58 mA
58 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUVR1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPS1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AN330U
Cap Aluminum 33uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
33uF 10V 1.5惟 卤20% 27.2mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Wurth Elektronik860010272002
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicECE-A1AN330UB
Cap Aluminum 33uF 10V 20% Radial 2000 hr 85C Ammo Pack
説明
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF 10 V DC, PW SERIES 2000H 5 (DIA.) X 11MM
33uF 10V 600m惟 卤20% 54mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount