Nichicon PCJ1A680MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105C Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Newark
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.86%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
27,684
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
28 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.31 A
2.1 A
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.9944 mm
関連部品
United Chemi-ConAPXE100ARA680ME61G
Cap Aluminum Polymer 68uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.028 Ohm 2390mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXRFS1A680MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.03 Ohm 2000mA 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105242008
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 10V
Wurth Elektronik875105142003
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPXA6R3ARA680MF60G
Cap Aluminum Polymer 68uF 6.3V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.027 Ohm 2400mA 2000h 105°C T/R
説明
68µF 10V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 28mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2121
Polymer Aluminum SMD Capacitors 10V 68uF 105 C SMD Low ESR
Capacitor Alum Elect, 68Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:68Μf; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.028Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mountrohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ1A680MCL1GS