Nichicon PCJ1C680MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.028 Ohm 2390mA 2000h 105C Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet2ページ3年前
Datasheet2ページ5年前
Newark
Nichicon SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.88%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConAPXE160ARA680MF61G
Cap Aluminum Polymer 68uF 16V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2390mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXE100ARA680ME61G
Cap Aluminum Polymer 68uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105242008
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 10V
説明
POLYMER ALUM SOLID ELECTROLYTIC CAP. 68uF 16V ±20% 6.3*6mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2626
Polymer Aluminum SMD Capacitors 16V 68uF 105 C SMD Low ESR
PCJ Series 68 µF 16 V ±20% 28 mOhm ESR SMT Aluminum Polymer Capacitor
Capacitor Alum Elect, 68Uf, 16V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.028Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ1C680MCL1GS