NIC Components NACE470M10V6.3X5.5TR13F
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 7.06 Ohm 59mA 2000h 85C T/R
IHS
Datasheet5ページ3年前
NIC Components
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,000
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.06 Ω
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
59 mA
50 mA
Height - Seated (Max)
5.5118 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NACE Series 47 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NACEW Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 6.3mm) SMD 0.7 Ohm 170mA 1000h 105C T/R
説明
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
SURFACE MOUNT ALUMINUM ELECTROLYTIC ROHS COMPLIANT: YES
ALUM ELE CAP 47uF/10V 20% 6.3X5.5