NIC Components NACE470M25V6.3X6.3TR13F
NACE Series 47 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Future Electronics
NIC Components
Jameco
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
関連部品
Capacitor Aluminum 47uF 63VDC 20% 8 X 10.5mm SMD 4.24 Ohm 170mA 2000 hr T/R
NIC ComponentsNAZK470M35V6.3X6.1NBF
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 250mA 2000h 105C T/R
NACEW Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
説明
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 4.94 Ohm 68mA 2000h 85C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 47muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Cap, 47Uf, 25V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:4.94Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Nace Series; Capacitor Terminals:Solderrohs Compliant: Yes |Nic Components NACE470M25V6.3X6.3TR13F