Murata LQW15AN15NJ8ZD
General Purpose Inductor, 0.015uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet14ページ8年前
3か月間の傾向:
-8.80%
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Stock
73,716
Inductance
15 nH
15 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.15 A
1.15 A
DC Resistance (DCR)
114 mΩ
114 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
説明
15 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.15 A 114mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Fixed Inductor 0402 15nH ±5% 1.15A 114mΩ 5.5GHz 31@250MHz
Inductor, 15Nh, 5.5Ghz, 1.15A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN15NJ8ZD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.015uH 5% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.15A 0.114Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200