Analog Devices / Linear Technology LT1963ES8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Nu Horizons
Datasheet28ページ13年前
Datasheet28ページ15年前
Linear Technology
Jameco
iiiC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Stock
76,962
Authorized Distributors
0
Case/Package
SO
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
1.5 A
1.5 A
Min Input Voltage
1.9 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
関連部品
STMicroelectronicsL4931CD33-TRY
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SO / LDO Regulator Pos 3.3V 0.25A Automotive 8-Pin SO N T/R
STMicroelectronicsL4931ABD120TR
L4931 Series 300 mA 12 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF33BD-TR
KF33 Series 500 mA 3.3 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Analog DevicesLT1963AES8-1.8
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 8-Pin SOIC N
Analog Devices / Linear TechnologyLT1763CS8-1.5
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.22V Min, 20V Max, 0.45V Dropout, BIPolar, PDSO8
Analog DevicesLT1763CS8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsLM2931D-R
LM2931 Series 100 mA 2.5 to 26 V Adjustable SMT VLDO Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsKF25BD-TR
KF25 Series 500 mA 2.5 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
説明
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.55V Dropout, BIPolar, PDSO8
LT1963 - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators