Analog Devices LT1963AES8-2.5#PBF
LT1963A Series - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet28ページ13年前
Component Distributors Inc.
element14 APAC
Augswan
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.03%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Texas InstrumentsLP38512MR-ADJ/NOPB
Adjustable Positive LDO Regulator, 0.5V Min, 5V Max, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO8
Texas InstrumentsLP3882EMR-1.2/NOPB
1.5-A, ultra-low-dropout voltage regulator 8-SO PowerPAD -40 to 125
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8SOIC / 1.5A, Low Voltage, Low Quiescent Current LDO Regulator
MCP1727-ADJE/SN, LDOVOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 1.5A,0.8 TO 5V.5%,8-PIN SOIC
LDO Regulator Pos 5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N Tube / IC REG LDO 5V 1.5A 8SOIC
IC CONV DDR DDR2 DDR3 / DDR Memory Termination Regulator 2.2V to 5.5V 8-Pin SOIC N EP T/R
説明
Low Dropout Regulator 2.5 Volt 1.5A 8-Pin SOIC N
IC, LDO REG, 2.5V, 1.5A, 8SOIC
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 64QFN
SOIC8 2.5V FAST TRANS 1.5A LDO
Ldo Voltage Regulator, 2.5V, 1.5A, 8-Soic; Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.1V; Input Voltage Max:20V; Fixed Output Voltage Nom.:2.5V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1.5A Rohs Compliant: Yes