KYOCERA AVX SR205C104KAA
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL / 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet6ページ25年前
Datasheet8ページ18年前
Datasheet4ページ10年前
Farnell
Amar Radio Corporation
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
4,219
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm