KYOCERA AVX SR151C102KAT
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ19年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
1510
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
3.81 mm
3.81 mm
3.81 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupC320C102K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 1000Pf X7R 10% Ls=2.54Mm
Yageo GroupC322C102K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 1000Pf X7R 10% Ls=5.08Mm
Yageo GroupC320C102K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 1000Pf X7R 10% Ls=2.54Mm
KYOCERA AVXSR211C102KAA
Capacitor, Ceramic; 1000pF; Multilayer; Radial; 100WVDC; +/-10%; X7R; 0.125In.T; 0.2In.
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C
卤10% 100V 1nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 1510
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL