KYOCERA AVX 08055C472JAZ2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 4700pF X7R 0805 5% Flex Soft
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Upverter
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボル
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
940 µm
940 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0805C472J5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805