KYOCERA AVX 08055C153JAT2A
0805 15 nF 50 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Upverter
Newark
TME
3か月間の傾向:
-2.41%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
81,481
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 nF
15 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
940 µm
940 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
KYOCERA AVX0805YC153JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .015uF X7R 0805 5% Tol
50V 15nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B153JBANNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, +-15% TC, 15nF, Surface Mount, 0805 inch
Yageo GroupC0805C153J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.015uF X7R 0805 5%
Yageo GroupC0805C153K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.015uF X7R 0805 10%
KYOCERA AVX08051C153KAT2A
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 / 0.015 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
説明
Cap Ceramic 0.015uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.015muF ±5% X7R