KYOCERA AVX 08055A120JAT2A
50V 12pF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ3年前
Datasheet4ページ16年前
Datasheet4ページ4年前
Datasheet4ページ10年前
Upverter
_legacy Avnet
Amar Radio Corporation
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+151%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
12 pF
12 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
940 µm
940 µm
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0805C120J5GACTU
12pF ±5% 50V C0G 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS
Ceramic Capacitor 12pF, 50V, 0805, ±5 %
50V 12pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C120JBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 12 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0805 [2012 Metric]
KYOCERA AVX08051A120JAT2A
0805 12 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08055A130JAT2A
0805 50V 13pF C0G 5% multilayer ceramic capacitor
説明
0805 12 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.2e-05uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 50V 12pF ±5% C0G NP0
CAP, 12PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0805, REEL
Ceramic Capacitor Multilayer Ceramic 50V
Ceramic Capacitor 12Pf 50V, C0G, 5%, 0805, Full Reel; Capacitance:12Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08055A120JAT2A.