KOA Speer WK73R2JTTE5601F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
データシート & ドキュメント
KOA Speer SCT
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP1622767-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRC2512JK-075K6L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-075K6L
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 5.6kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-075K6L
Res, 5.6K, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-075K6L
PanasonicERJ1TNF5601U
Res Thick Film 2512 5.6K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF5601U
Res Thick Film 2512 5.6K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
説明
RES 5.6K OHM 1% 1W 1812