Yageo Group T350L107K016AS
Cap Tant Solid 100uF 16V 10% (8.9 X 16mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ2年前
Master Electronics
代替部品
Price @ 1000
Stock
52,693
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Leakage Current
10 µA
10 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupT356M107K020AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, T356 SERIES
Yageo GroupT350M107K020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT353M107K020AT