Yageo Group RSBEC2100Z300K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
Farnell
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+9.40%
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupR82EC2100AA50K
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC2100DQ50K
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125°C Bulk
PanasonicECQ-E2103KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,250VDC,0.010uF,10%,Blk ST
説明
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Bulk Automotive AEC-Q200
10nF ¡À10% 5mm 100V 63V 7.2mm*7.5mm