Yageo Group R46KN3220JBM1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet19ページ3年前
Datasheet1ページ5年前
Datasheet19ページ6年前
Master Electronics
SOS electronic
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.39%
代替部品
Price @ 1000
Stock
66,306
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
15.0876 mm
15.0876 mm
サプライチェーン
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2013-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupR463N322050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463I322050M2K
PanasonicECWFE2J224K
Yageo GroupR71PI32204030K
Epcos B32922 220nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
説明
Film Capacitor 6x15x26,5 P22,5mm R46 0,22uF 275V 10%
CAP MET FILM 0.22UF 275V X2 +/-10% PP MKP RADIAL
Cap Film Suppression X2 0.22uF 560VDC/275VAC PP 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 110C Bulk
Radial film capacitor 275V 220nF 10%
CAP FILM 0.22UF 10% 560VDC RAD
220nF ¡À10% 22.5mm 560V 275V 26.5mm*6mm*15.1mm
NOISE SUPPRESSION AND SAFETY CAPACITORS;
0,22 U 275V |Kemet R46KN3220JBM1K
FF 220nF 275Vac 10% X2 P22,5 MKP
SUPPRESSION CAP, 0.22UF, CLASS X2, RAD; Capacitance:0.22µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 275V Series; Voltage Rating X:275V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolera