Yageo Group C907U222MYVDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet16ページ3年前
Datasheet19ページ12年前
Datasheet1ページ8年前
Datasheet1ページ9年前
Datasheet1ページ10年前
Datasheet1ページ2年前
Datasheet16ページ9年前
Farnell
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
9,834
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL / 2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Capacitor Ceramic 2200pF 400VAC/250VAC Y5V 20% Through Hole 10mm Radial Leaded 125°C Bulk
説明
Cap Ceramic 0.0022uF 400VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial 7.5mm 125°C Ammo Pack
Avnet Japan
2.2NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5V DIELECTRIC C900 SERIES
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 400VAC/250VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo
CAP, 2200PF, 400VAC, 20%, Y5V; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Volt; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Suppression Cap, X1/Y2, 2200Pf; Capacitance:2200Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y2; Voltage Rating X:400V; Voltage Rating Y:250V; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet C907U222MYVDBA7317