Yageo Group C901U222MZVDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet16ページ3年前
Datasheet19ページ12年前
Datasheet1ページ9年前
Datasheet1ページ9年前
Master Electronics
Farnell
element14 APAC
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Stock
2
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Voltage Rating (DC)
440 V
440 V
440 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
Introduction Date2013-05-21
関連部品
説明
Cap Ceramic 0.0022uF 440V Y5V 20% Thru-Hole 10mm 125°C Ammo Pack
Avnet Japan
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 440VAC/300VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial Disc 10mm 125C Ammo
CAP, 2200PF, 440VAC, 20%, Y5V; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 440V; Volt; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Suppression Cap, X1/Y2, 2200Pf; Capacitance:2200Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y2; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:300V; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet C901U222MZVDBA7317