Yageo Group C0805X473K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.047uF X7R 0805 10% Flex Soft
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet24ページ2年前
Datasheet24ページ7年前
Farnell
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.83%
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
800 µm
800 µm
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200