ITT / Cannon MS3106E22-14P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ4年前
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+367%
代替部品
Price @ 1000
Stock
140
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
19
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
700 V
Current Rating
22 A
13 A
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
関連部品
ITT / CannonMS3106F22-14P
ITT / CannonMS3106R22-14S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
ITT / CannonCA06R22-14S
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 22 POS Solder ST Cable Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-24-7P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-28-20P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 14 POS Solder ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
説明
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Male Pins,Plug,Threaded 19pin Aluminum Alloy 22A , , 69.85mm*48.01mm
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/PINS