Infineon IPP60R099C6XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 37.9A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ8年前
Upverter
Newark
_legacy Avnet
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+50.61%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Trans MOSFET N-CH 600V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220
STMicroelectronicsSTP34NM60N
N-channel 600 V, 0.092 Ohm typ., 31.5 A MDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
MOSFET N-CH 650V 38A TO220-3 / N-Channel 650 V 38A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Trans MOSFET N-CH 650V 31.2A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP34NM60ND
N-channel 600 V, 0.097 Ohm, 29 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) TO-220
onsemiFCP36N60N
N-Channel Power MOSFET, SUPREMOS®, FAST, 600 V, 36 A, 90 mΩ, TO-220
説明
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 37.9 A, 99 mOhm, TO-220, 3 Pins, Surface Mount
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 37.9 A, 0.09 ohm, TO-220, Through Hole
TRANSISTOR, OPTIMOS 3 POWER, N-CHANNEL, NORMAL LEVEL, 600V, 37.9A, TO220
278KW 20V 3.5V 119nC@ 10V 1N 600V 99m¦¸@ 10V 37.9A 2.66nF@ 100V TO-220 9.45mm
37.9 A 600 V 0.099 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 37.9A I(D), 600V, 0.099ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon SCT
MOSFET, N-CH, 600V, 37.9A, TO220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:37.9A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.09ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:278W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; MSL:(Not Applicable); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +150°C
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3