Infineon IPP60R125C6XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ8年前
Upverter
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+976%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
255W(Tc) 20V 3.5V@1.2mA 80nC@ 10 V 1N 600V 99m¦¸@ 18A,10V 31A 2.8nF@100V TO-220,TO-220-3 9.45mm
Trans MOSFET N-CH 600V 37.9A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
192W 20V 2.5V 39nC@ 10V 1N 650V 165m¦¸@ 10V 21A 2nF@ 100V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
STMicroelectronicsSTP34NM60N
N-channel 600 V, 0.092 Ohm typ., 31.5 A MDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP36N55M5
N-channel 550 V, 0.06 Ohm typ., 33 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP45N65M5
N-channel 650 V, 0.067 Ohm, 35 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-220 package
説明
30 A 600 V 0.125 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
600V 30A 125mΩ@10V,14.5A 219W 3.5V@960uA 1 N-Channel TO-220-3 MOSFETs ROHS
Power Field-Effect Transistor, 30A I(D), 600V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon SCT
MOSFET,N CH,600V,30A,TO220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:30A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.11ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:219W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; MSL:(Not Applicable); Current Id Max:30A; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3