Honeywell MLH500PSB01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1/4 Inch NPT Port, 4-20mA Output
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet10ページ8年前
IHS
Sager Electronics
Honeywell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
HoneywellMLH500PSG01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 4-20mA Output, DIN4650C Connector
HoneywellMLH500PSP06B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH500PSP06C
Industrial Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
説明
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
Pressure Sensor; Sensing Accuracy:0.25%; Operating Pressure Max:500psi; Sensor Output:Current; Port Size:1/4"; Port Style:NPT; Pressure Measure Type:Sealed Gage; Sensor Terminals:Solder Lug/Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes