Honeywell MLH500PSG01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 4-20mA Output, DIN4650C Connector
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet10ページ8年前
Datasheet4ページ15年前
IHS
Master Electronics
Honeywell
Agility
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
HoneywellMLH500PSB01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1/4 Inch NPT Port, 4-20mA Output
HoneywellMLH500PSB06B
Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Automotive 3-Pin
HoneywellMLH500PSP06B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
説明
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
Industrial Pressure Sensors 9.5V-30V 0psi-500psi Sealed Transducer
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESS SENSOR, 500PSI, SEAL GAUGE, CURRENT; Operating Pressure Max: 500psi; Sensor Output Type: Current; Pressure Measurement Type: Sealed Gauge; Voltage Rating: 30VDC; Port Style: 1/4" - 18 NPT; Supply Cur 62M5067
PRESSURE TX, SEALED GAUGE, 500PSI; Pressure Type:Sealed Gauge; Pressure Port Type:NPT; Operating Pressure Min:-; Operating Pressure Max:500psi; Pressure Port Size:1/4"-18; Transducer Connection / Termination:DIN Connector RoHS Compliant: Yes