Honeywell MLH500PSP06C
Industrial Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet10ページ8年前
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Honeywell
Master Electronics
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-07-21
LTD Date2020-07-21
関連部品
HoneywellMLH500PSB09C
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1-6Vdc Regulated Output, Packard Connector
HoneywellMLH500PST06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH300PGB01B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 300psi Vented Gage Medical 3-Pin
説明
MLH SERIES ALL METAL PRESSURE SENSOR, SE | Honeywell MLH500PSP06C
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 1-6V, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty