Fastron 1008ASM-8R2K-08
General Purpose Inductor, 8.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
データシート & ドキュメント
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
2,000
Inductance
8.2 µH
8.2 µH
Tolerance
10 %
10 %
DC Resistance (DCR)
8.4 Ω
8.4 Ω
Q Factor
24
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2021-02-23
説明
Inductor RF Chip Molded Wirewound 8.2uH 10% 7.9MHz 24Q-Factor Ceramic 0.11A 8.4Ohm DCR 1008 Automotive T/R