Fastron 1008AS-8R2K-08
General Purpose Inductor, 8.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ3年前
Electro Sonic
Stock
3,907
Inductance
8.2 µH
8.2 µH
Tolerance
10 %
10 %
DC Resistance (DCR)
8.4 Ω
8.4 Ω
Q Factor
24
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2021-02-23
説明