EPCOS B82721K2401N020
General Purpose Inductor, 39000uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet9ページ9年前
IHS
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-23.98%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
15,296
Authorized Distributors
6
Inductance
39 mH
39 mH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
400 mA
400 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2 Ω
2 Ω
Q Factor
Test Frequency
10 kHz
10 kHz
サプライチェーン
Country of OriginIndia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Common Mode Chokes Dual 39000uH 10kHz 0.4A 2Ohm DCR Thru-Hole Automotive Box
Common Mode Chokes Dual 39000uH 10kHz 0.6A 1.5Ohm DCR Thru-Hole Box
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 550mA DCR 2.2Ohm (Typ)
TE ConnectivityRN212-0.4-02
Common Mode Chokes Dual 39mH 10kHz 400mA 1.46Ohm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN214-0.5-02
Common Mode Chokes Dual 39mH 10kHz 500mA 810mOhm DCR Thru-Hole
説明