Diodes Inc. SMBJ150A-13-F
SMBJ150 Series 600 W 167 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ9年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-75.83%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
179.75 V
176 V
176 V
Clamping Voltage
243 V
243 V
243 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
2.5 A
2.5 A
2.5 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.SMBJ170A-13-F
SMBJ Series 600 W 170 VBR Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ150A
TVS Diode Single Uni-Dir 150V 600W 2-Pin SMB / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Diodes Inc.SMBJ120A-13-F
Tvs Diode, 600W, 120V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ120A-13-F
BournsSMBJ160A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 160V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseSMBJ180
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 180V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
SMBJP Series 274 V 600W Uni-Directional Transient Voltage Suppressor Diode - SMB
説明
Tvs Diode, 600W, 150V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ150A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=150V VBR(min)=167V VC=243V@IPP=2.5A SMB
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 150V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diode TVS Single Uni-Dir 150V 600W 2-Pin SMB T/R
2.5A 600W 243V 167V 150V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 150V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 150V, UNIDIR, SMB;