Diodes Inc. SMBJ120A-13-F
Tvs Diode, 600W, 120V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ120A-13-F
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ9年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.98%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
143 V
140 V
140 V
Clamping Voltage
193 V
193 V
193 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
3.1 A
3.1 A
3.1 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMBJ150A
TVS Diode Single Uni-Dir 150V 600W 2-Pin SMB / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Diodes Inc.SMBJ100A-13-F
Tvs Diode, 600W, 100V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
LittelfuseSMBJ150A
SMBJ Series 243 V 0.6 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ130A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMBJ130A; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
onsemiP6KE180A
P6KE Series 5 W 189 V Uni-Directional Through Hole TVS Diode - DO-204AC
SMBJ Series 1 W 185 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
説明
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 120 V, 193 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
SMBJ Series 120 V 600 W SMT Uni-DirectionalTransient Voltage Suppressor - SMB
ESD Suppressor / TVS Diodes Unidirectional 120V 3.1A 600W SMB(DO-214AA)