Diodes Inc. DZ23C4V3-7-F
Zener Diode Dual Common Cathode 4.3V 6.98% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ4年前
Components Direct
Newark
DigiKey
Diodes Inc SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.01%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
TO-236-3
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
AZ23 Series 4.3 V ±5 % 300 mW Surface Mount Zener Diode Array - SOT-23