Coilcraft 1008HT-R33TGLB
General Purpose Inductor, 0.33uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell1008HT-R33TGLB01Cut Tape
14h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
代替部品
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
330 nH
330 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.35 Ω
1.35 Ω
Q Factor
32
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Inductor RF Wirewound 0.33uH 2% 100MHz 40Q-Factor Ceramic 0.31A 1.4Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.33uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.33uH 2% 25MHz 50Q-FactorCeramic 0.45A 1.05Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.33uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.33uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.33uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 330NH, 2%, 635MHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 1008HT Series; Inductance:0.33µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):635MHz; DC Resistance Max:1.35ohm; Current Rating:250mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:250mA; Q Factor:32; Q Test Frequency:100MHz