Coilcraft 0805LS-152XGLC
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+24.13%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
18,094
Authorized Distributors
2
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.03 Ω
1.03 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 1.5uH 2% 7.9MHz 35Q-Factor Ferrite 0.63A 0.76Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 1.5uH 2% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 0.225A 1.45Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1111
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
説明
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
7.9MHz 275MHz 490mA 20 1.5¦ÌH 1.03¦¸ ¡À2% 0805 PCB, 2.29mm*1.91mm*1.6mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 275MHz 1.03Ohm 1.5muH