Coilcraft 1008CS-152XGLB
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics1008CS-152XGLB連絡先
>1wk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ8年前
Newark
Coilcraft Direct
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1111
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 1.5uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 1.5uH 2% 7.9MHz 35Q-Factor Ferrite 0.63A 0.76Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 1.5uH 2% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 0.225A 1.45Ohm DCR 0805 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.5UH, 2%, 200MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.5UH, 2%, 200MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:1.5 H; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:200MHz; DC Resistance Max:2.3ohm; ;RoHS Compliant: Yes