Coilcraft 0603HP-51NXGLU
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
element14 APAC
Stock
1,922
Authorized Distributors
1
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
660 mA
DC Resistance (DCR)
280 mΩ
280 mΩ
Q Factor
62
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
関連部品
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T/R
Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 Embossed Plastic T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 51NH, 2%, 2.3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.051µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):2.3GHz; DC Resistance Max:0.28ohm; Current Rating:660mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:660mA; Q Factor:62; Q Test Frequency:1.7MHz