Coilcraft 0603HP-47NXGLU
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
5
Authorized Distributors
0
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
680 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
72
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 Embossed Plastic T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 2.3GHz 240mOhm 47nH
INDUCTOR, 47NH, 2%, 2.3GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 47NH, 2%, 2.3GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:47nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:2.3GHz; DC Resistance Max:0.24ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes