Coilcraft 0603HP-3N9XGLU
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Megastar
代替部品
Price @ 1000
Stock
500
Authorized Distributors
0
Inductance
3.9 nH
3.9 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
39 mΩ
39 mΩ
Q Factor
108
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 3.9NH, 2%, 7.5GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 3.9NH, 2%, 7.5GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:3.9nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:7.5GHz; DC Resistance Max:0.039ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes